D381N10K by honeywell
Image is representational - see mfr. specs
D381N10K
Honeywell
Res Conductive Plastic POT 10K Ohm 10% 1W 1(Elec)/1(Mech)Turn 3.18mm (38.5 X 15.88 X 22.23mm) Solder Lug Panel Mount
RoHS Compliant
Emballage
ACCESSOIRES
Discontinued
DESCRIPTION
Search Keywords: D381N10K
fournisseur:
Honeywell
Référence:
D381N10K
COO:
MX
ECCN:
EAR99
1
Mounting:
Panel Mount
Number of Turns:
1(Elec),1(Mech) Turns
Termination Style:
Solder
Power Rating:
1 W
Resistance Value:
10 KOhm
Tolerance:
10 %
Temperature Coefficient:
N/A
Dimension:
38.5 x 15.88 x 22.23 mm
Operating Temperature:
-40 to 120 °C