F78SA102 by honeywell
Image is representational - see mfr. specs
F78SA102
Honeywell
Res Conductive Plastic POT 1K Ohm 10% 1W 1(Elec)/1(Mech)Turns 3.18mm (22.23 X 28.58mm) Turret Servo Mount
RoHS Compliant
Emballage
ACCESSOIRES
DESCRIPTION
Search Keywords: F78SA102
fournisseur:
Honeywell
Référence:
F78SA102
COO:
US
ECCN:
EAR99
1
Mounting:
Servo Mount
Number of Turns:
1(Elec),1(Mech) Turns
Termination Style:
Solder
Power Rating:
1 W
Resistance Value:
1 KOhm
Tolerance:
10 %
Temperature Coefficient:
N/A
Dimension:
28.58 x 22.23 mm
Operating Temperature:
-65 to 125 °C