VP25KA250 by honeywell
Image is representational - see mfr. specs
VP25KA250
Honeywell
Res Wirewound 250 Ohm 10% 25W ±100ppm/°C Vitreous Enamel RDL Lug Bolt-On
RoHS Compliant
Emballage
ACCESSOIRES
Discontinued
DESCRIPTION
Search Keywords: VP25KA250
fournisseur:
Honeywell
Référence:
VP25KA250
EAR99
1
Technology:
Wirewound
Case Style:
Vitreous Enamel
Mounting:
Bolt-On
Power Rating:
25 W
Termination Style:
Radial Lug
Resistance Value:
250 Ohm
Tolerance:
10 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C