VP50K250 by honeywell
Image is representational - see mfr. specs
VP50K250
Honeywell
Res Wirewound 250 Ohm 5% 50W ±100ppm/°C Vitreous Enamel RDL Lug Bolt-On
RoHS Compliant
Emballage
ACCESSOIRES
DESCRIPTION
Search Keywords: VP50K250
fournisseur:
Honeywell
Référence:
VP50K250
EAR99
1
Technology:
Wirewound
Case Style:
Vitreous Enamel
Mounting:
Bolt-On
Power Rating:
50 W
Termination Style:
Radial Lug
Resistance Value:
250 Ohm
Tolerance:
5 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C