CMXE100D10 by sensata / crydom
Image is representational - see mfr. specs
CMXE100D10
Sensata / Crydom
Solid State Relay - 20-28 VDC Control - 10 A Max Load - 0-100 VDC Operating - MOSFET Output - PCB Mounting.
RoHS Compliant
EACH Emballage
ACCESSOIRES
DESCRIPTION
The CMXE100D10 solid state relay has low on-state impedance. Dimensions of this relay are: 1.70" (43.1mm) x 1" (25.4mm) x 0.300" (7.6mm).
Search Keywords: CMXE100D10
fournisseur:
Sensata / Crydom
Référence:
CMXE100D10
COO:
MX
ECCN:
EAR99
20
Package Type:
EACH
Output Type:
DC
Maximum Output Voltage:
100 V
Maximum Output Current:
10(RMS) A
Output Device:
MOSFET
Input Type:
DC
Input Voltage:
28 V