EEE-HA1V220WR by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
EEE-HA1V220WR
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 22uF 35V 20% (5 X 5.4mm) SMD 35mA 1000h 105°C Automotive T/R
RoHS Compliant
Reel Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: EEEHA1V220WR
Supplier:
Panasonic
Part No:
EEE-HA1V220WR
COO:
MY
ECCN:
EAR99
1000
Package Type:
Reel
Capacitance Value:
22 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-40 to 105 °C
Mounting:
Surface Mount
Size:
5 x 5.4 mm
Termination Style:
N/R
Voltage:
35 VDC