CRG0805F2K2 by te connectivity / neohm brand
Image is representational - see mfr. specs
CRG0805F2K2
TE Connectivity / Neohm Brand
Thick Film Resistor - SMD 0805 - 2.2 Kohm (+/-) 1% - 1/8 W - 150V - TCR (+/-) 100ppm/°C - -55°C to +155°C - Tape&Reel
DESCRIPTION
Search Keywords: CRG0805F2K2
Supplier:
TE Connectivity / Neohm Brand
Part No:
CRG0805F2K2
Alias/AKA:
COO:
TH
ECCN:
EAR99
5000
Package Type:
Reel
Resistance Value:
2.2 KOhm
Power Rating:
0.125 (1/8) W
Tolerance:
1 %
Case Size:
0805
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Operating Temperature:
-55 to 125 °C