4116R-1-154LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
4116R-1-154LF
Bourns
Res Thick Film NET 150K Ohm 2% 2.25W A±100ppm/A°C ISOL Molded 16-Pin DIP Pin Thru-Hole
RoHS Compliant
TUBE Emballage
ACCESSOIRES
DESCRIPTION
Search Keywords: 4116R1154LF
Référence:
4116R-1-154LF
COO:
CR
ECCN:
EAR99
25
Package Type:
TUBE
Case Size:
N/R
Circuit Designator:
ISOL
Number of Resistors:
8
Number of Terminals:
16
Power Rating:
2.25 W
Power Rating per Resistor:
0.25 (1/4) W
Resistance Value:
150 KOhm
Tolerance:
2 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C