4310R-R2R-503LF by bourns
Image is representational - see mfr. specs
4310R-R2R-503LF
Bourns
Res Thick Film NET 50K Ohm 2% 1.25W ±100ppm/°C LADDER Molded 10-Pin SIP Pin Thru-Hole
RoHS Compliant
TUBE Emballage
ACCESSOIRES
DESCRIPTION
Search Keywords: 4310RR2R503LF
Référence:
4310R-R2R-503LF
COO:
CR
ECCN:
EAR99
20
Package Type:
TUBE
Case Size:
N/R
Circuit Designator:
Ladder
Number of Resistors:
16
Number of Terminals:
10
Power Rating:
1.25 W
Power Rating per Resistor:
0.125 (1/8) W
Resistance Value:
50 KOhm
Tolerance:
2 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C