4310R-R2R-503LF
BournsRes Thick Film NET 50K Ohm 2% 1.25W ±100ppm/°C LADDER Molded 10-Pin SIP Pin Thru-Hole
RoHS Compliant
TUBE Emballage
Certificate of Compliance Guarantee
DESCRIPTION
Res Thick Film NET 50K Ohm 2% 1.25W ±100ppm/°C LADDER Molded 10-Pin SIP Pin Thru-Hole
Search Keywords: 4310RR2R503LF
SPÉCIFICATION
Product Attribute
Attribute Value
Select Attribute
Products found: 0
fournisseur:
Bourns
Référence:
4310R-R2R-503LF
Unité de mesure:
Per Each
RoHS:
Yes
HTS:
COO:
CR
ECCN:
EAR99
Référence:
20
Package Type:
TUBE
Case Size:
N/R
Circuit Designator:
Ladder
Number of Resistors:
16
Number of Terminals:
10
Power Rating:
1.25 W
Power Rating per Resistor:
0.125 (1/8) W
Resistance Value:
50 KOhm
Tolerance:
2 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C